Plánujeme cestu

I přes značné vzdálenosti, které nás na amerických silnicích čekají, není čas tou nejdůležitější proměnou. Za tři až pět týdnů lze urazit vzdálenost mezi sedmi a 19 tisíci kilometry. Záleží pochopitelně na tom, zda chceme raději odpočívat, věnovat se průzkumu měst, výpravám do přírody nebo kombinaci všeho a přitom stihnout co možná nejvíce. Čas a nakonec i peníze uspoří solidní příprava trasy – rozvaha kam a na jak dlouho chceme jet kde budeme zhruba bydlet (tři dny na jednom místě zpravidla omrzí).

Vyplatí se i cestovní disciplína - tedy nevyspávat do odpoledne a nebát se jet do noci. Pro křižování kontinentem z východu na západ platí, že první dva tři dny jedeme téměř nonstop s minimálními přestávkami na spánek. Je to sice nuda, ale získáme nějaký den navíc. Každá legrace něco stojí. Začíná to poplatky za vízum a pokračuje výdaji za letenku, průvodce a mapu, výbavu (spacáky, stan, vařič, karimatky), pronájem vozu, benzin, stravu a bydlení. Zásada levného cestování zní - nejezdit sám. Nejlépe ve dvou třech (čtyři a více nejsou na obtíž), aby se náklady rozdělily.

Pozornost věnujte rovněž i pečlivému výběru termínu s ohledem na místní klimatické podmínky, cenu letenky a vysoce exponovaným termínům v době amerických státních svátků, kdy cena ubytování (pokud je k dispozici) roste o 50 až 100%.

Nebojte se střídat typy míst během cesty - Spojené státy americké jsou hodně pestré a lze na jejich území navštívit drsné zasněžené hory, vyhřáté pláže, velkoměsta jako New York nebo Washington či půvabné národní parky.

Chcete-li si nechat navrhnout kompletní trasu, konzultovat trasu vlastní, případně se poradit o možnostech zabezpečení kompletních či dílčích služeb na trase (ubytování, půjčení vozu, letenka, tištěný průvodce, průvodce osoba, mapa atd…) i vhodném termínu vaší cesty, kontaktujte: ESO travel, 233 377 711, info@esotravel.cz.