Cože, ty se taky jmenuješ po tom trapným filtru?

Zahlásí u drinku nařachaný Amaro něžné Hudson. Píše se rok 2038 a tahle scéna je běžnou situací při seznamování dvacetiletých Američanů. Je tu ale jeden problém. Instagram byl „cool“ v roce 2018.
Americké mladé slečny
Jsou mladé a jsou neskutečně americké.
Zdroj: Bigstockphoto.com

Všechno to začalo už v roce 2015, kdy BabyCenter.com zaznamenal brutální nárůst (75%) jména Lux. To by bylo ok, kdyby nešlo o název populární fotoaplikace. Dá se to pochopit. Každý rodič chce mít neobvyklé a jedinečné dítě.

Jenže BabyCenter.com začal i s velkým zděšením pozorovat trend, že se v to v porodnících hemží stále více křestními jmény, jako je Ludwig, Juno, Valencia, Willow nebo Reyes – všechno jména filtrů pro úpravu fotografií na Instagramu. 5 let provozu této velice oblíbené sociální sítě pro sdílení fotek a videí a senzace je na světě.

Ukázka filtru z Instagramu

Filtr Valencia na Instagramu. Zdroj:

A tato senzace zatím neklesá. Musíme si sice upozornit, že jde o výzkum na vlastní pěst (jen v roce 2015 se do něho zapojilo více než 340 tisíc rodin), ale i tak přináší svěží pohled.

Další otázkou je, zda i plně dospívajícím Amarovi a Hudson přijde „cool“, že se jmenují po něčem, co už tak moc „cool“ v jejich době není? Ale na druhou stranu pořád o chlup lepší, než když by se pod esej ve škole podepsal klučina jménem Facebook Smith, že?  

Autor: Pavel Jartym St, 02/07/2018 - 14:36

Zájezdy

Americký západ - zlatý okruh

16 dní letecky - města v záři slunce a přírodní divy USA

již od
63 490,-

To nejlepší z východu USA

Z New Yorku na Floridu.

již od
56 990,-

Města a příroda východu USA

New York – Niagarské vodopády – Washington D.C.

již od
39 990,-