Ubytování v USA

Jak vyřešit problém bydlení v Americe? Kempování v USA nebo motel? Poradíme Vám jak najít levné ubytování v USA v našem průvodci ubytováním v USA...

Motely

Motely jsou v USA velmi rozšířené. Najdeme je ve městech, ale i nejmenších vesnicích, nejopuštěnějších místech a okolí národních parků. Jen výjimečně narazíme na motel, který je plně obsazen už před setměním. Později se rychle zaplní, a to hlavně v oblastech s turistickými zajímavostmi, na pobřežních riviérách, v lyžařských střediscích. Ceny jsou rozmanité - úměrné ubytovacímu zařízení, velikosti pokoje, sezoně, exkluzivitě rezortu a nabízeným službám. V zásadě platí, že v rozpětí $25-70 nalezneme pokoj pro dvě osoby a se dvěma postelemi (vejdou se i čtyři) – tzv. twin room - téměř všude. Levnější bývá pokoj s jednou postelí - single room. Lacinější motely jsou nejvíce poblíž dálnic a na předměstích. Všímejme si billboardů a reklamních ploch. S nižšími cenami se setkáme v Arizoně, Novém Mexiku, Nevadě, Nebrasce, Texasu, Utahu, obou Dakotách a Montaně. Tradičně nejdražší jsou velká města a letoviska v Kalifornii, pobřeží Oregonu a horské areály v Kolorádu. Rozumnné ceny mívají motelové řetězce Motel 6 http://www.motel6.com/, Econo Lodge, Howard Johnson či Ramada Inn nebo Super 8 http://www.super8.com/ – všechny tyhle hotely lze rezervovat online (zadání čísla kreditní karty je podmínkou) s tím, že zrušit ubytování lze zpravidla 6 až 24 hod. před nástupem a to jak telefonicky, tak i online.

Jelikož bydlení nejvíce zatěžuje rozpočet cestovatele, každého v první řadě zajímá jak co nejvíce ušetřit. Klíčem k zásadním úsporám jsou zlevňovací kupony. To je jednoznačně pravidlo číslo jedna. Kupony srazí ceny o třetinu až polovinu. Sešity s kupony společností Room Saver, Hotel Coupons a dalších nalezneme v informačních střediscích Welcome Center na hranicích států a také Visitor Center přímo ve městech. Obyčejně bývají také na benzinových čerpadlech mezistátních dálnic. Kupon stačí předložit v recepci motelu a je to. Nejprve si ale přečteme různá omezení napsaná drobným písmem na spodku kuponu. Slevy platí jinak v pracovních dnech, o víkendech, svátcích a výročích. Na základě cestovního plánu si můžeme kupony najít na internetových stránkách, vytisknout a později uplatnit. Už dopředu tak zjistíme, kolik za ubytování v USA zaplatíme V motelech platíme hotovostí i platební kartou. Při rezervaci je karta nutná. Je-li u motelu cedulka „vacancy“, pak jsou stále volné pokoje, „no vacancy“ říká, že je motel obsazen.

Jestliže si chcete ubytování zajistit a předplatit předem a neztrácet čas hledáním, kontaktujte: ESO travel, +420 233 377 711 www.esotravel.cz, info@esotravel.cz

Seznam kuponových serverů:

Room Saver - www.roomsaver.com
Hotel Coupons - www.hotelcoupons.com
U.S. Travel Guide - www.ustravelguide.com
Travel Coupons - www.travelcoupons.com
Travel Buddy - www.interstatetravelbuddy.com
Travelers’ Friend - www.thetravelersfriend.com

Hotely v národních parcích:

Prakticky dominantně organizované společností Xantrera. Online rezervace jsou možné na adrese: www.xanterra.com

Mládežnické ubytovny - Hostely

Tenhle typ ubytování spadá do kategorie velmi levného bydlení. Částky za noc a osobu málokdy překročí sumu $15. Dobrá cena je vykoupena sdílením pokoje s jinými nocležníky a hodí se tedy hlavně pro mladé lidi, kteří nemají tak vysoké nároky na soukromí. Za o něco vyšší cenu seženeme v některých hostelech i pokoj pro dva. Ubytovny se výborně osvědčují především ve velkých městech. Prakticky vždy je k dispozici kuchyňka a prádelna. V USA není průkazka IYHF k ubytování v hostelu nezbytná. Členství v IYHF (International Youth Hostel Federation Hostelling), případně HI/AYH (Hostels International-American Youth Hostels) ale otevře cestu k mírné slevě. Telefonická rezervace je občas možná. Seznam hostelů nalezneme na: www.hostels.com.

Bed and Breakfest

B&B je vlastně bydlení v pokojích uvnitř soukromého domu. Jedná se o poměrně levné ubytování. Ceny se pohybují kolem $50-200. V ceně je bohatá snídaně nebo teplý bufet.

Kempování v přírodě

Kempy v parcích

Spojené státy jsou rájem kempování. Nejlevnější a nejhezčí kempy jsou v národních a státních parcích. Těch je v USA požehnaně. Noc přijde v průměru na $7-15. Platí se za místo, na kterém mohou stát zpravidla dva až tři stany bez ohledu na počet osob! Stanové parcely bývají skryty za stromy, keři, skálami, které nás oddělují od sousedů. K standardní výbavě patří ohniště s roštem a stůl. Po ruce je kohoutek s pitnou vodou. V kempech jsou chemické záchody, umývárna a někdy i sprcha, která může fungovat na čtvrťáky (mince 25 centů). V těchto kempech se platí v drtivé většině hotovostí. Doba pobytu je omezena na sedm až čtrnáct dnů. Pozdní příjezd třeba i o půlnoci není na překážku. Nejprve zjistíme, zda je v kempu volné místo. Pak u brány vyplníme registraci a příslušnou obálku s penězi vhodíme do ocelové schránky. Hlavně v horách amerického jihozápadu chodí do kempů divoká zvěř včetně medvědů, kteří hledají odpadky a špatně ukryté potraviny. Dodržujme proto pravidla každého kempu! Medvěd je učenlivý a dokáže zničit vůz jen kvůli zapomenuté konzervě. Pro nízké ceny bývá v kempech tlačenice. To platí hlavně pro parky Yosemite, Yellowstone a Grand Canyon a rezervace na pobřeží Pacifiku. Kempy v národních parcích fungují většinou systémem „first come first serve“ – kdo dřív přijde, ten dřív mele. Některé se dají rezervovat na tel: 800-436-7275, nebo on-line v rezervacích na oficiální stránce amerických národních parků. Stejná pravidla platí pro kempy ve státních parcích.

Ideální příjezdová hodina je mezi devátou a jedenáctou dopoledne, kdy táborníci zrovna odjíždějí.

Ostatní kempy

V USA je kromě toho nepřeberné množství soukromých kempů. K nejzavedenějším patří celonárodní řetězec KOA (Kempers of America), www.koakampgrounds.com. Nabízí teplé sprchy, bazén, prádelnu, kuchyňku a přípojku k internetu. Ceny se pohybují v průměru mezi $15 a 25 za stan a dvě osoby. S členskou kartou ($10) získáme 10% slevu.