New Jersey


Newyorčané si z New Jersey často dělají legraci. Možná je to ze závisti, že nemají tak krásnou přírodu. Garden state, tedy zahradní stát, jak se New Jersey přezdívá, totiž oplývá především krásnou přírodou. V New Jersey tak nějak vše žije v souladu s přírodou a místní samospráva tento směr podporuje a udržuje. V sousedství gigantického New Yorku to je určitě správné rozhodnutí.

Ale nejde jen o samotnou ochranu přírody. Čisté životní prostředí představuje pro New York také velmi dobrý obchodní artikl. Obyvatelé největšího města Ameriky sem jezdí vyčistit si plíce. Stejně tak to mohou dělat turisté. New Jersey je plné různých poutí, trhů, parků, zkrátka ideálně vyvažuje rychlý, obrovský, hektický New York.

New Jersey sportovní a oddychové

V přírodě se také dobře aktivně amatérsky sportuje. New Jersey je ale proslulé slavnými profesiálními sportovními kluby, mezi nimiž nade všechny vynikají hokejisté Devils a basketbalisté Nets.

Jinak mezi největší atrakce zahradního státu patří různé vodní parky, akvária, muzea všemožných lidských činností (například hornictví) a vůbec oddychových aktivit vhodných pro celou rodinu nebo ty, koho už ruch New Yorku zmáhá a chce si udělat odpočinkový den v klidu.

 

Články

Fotky

Univerzita v Princetonu v New Jersey
Maskot tygr univerzity v Princetonu
Summer Set Festival 2017
Atlantic City - špendlík
Atlantic City - dostihy
Atlantic City - pohled na město
Atlantic City - pláž a mrakodrapy