Iowa


Hlavním městem státu Iowa je Des Moines. Hranicemi prochází řeky Mississippi a Missouri. Narodil se zde kupříkladu slavný dobrodruh a lovec bizonů Buffalo Bill. Ten má také v LeClaire své muzeum.

Tento stát dostal své jméno podle indiánského kmene Iowů, který jeho území obýval. Oblast proslula zejména zemědělstvím. Už francouzští objevitelé Louis Joliet a Jacques Marquette ji nazvali jako místo úrodné, zelené a svěží.  V každém větším městě se konají rušné farmářské trhy, kde vedle produktů známých z podobných akcí v českých zemích najdeme též rozmanité druhy živého dobytka. Státu Iowa se přezdívá Tall Corn State. Právě kukuřice je zde spolu se sójou nejdůležitější pěstovanou plodinou. Díky úrodné půdě se Iowa mezi státy USA řadí ke špičkám v produkci vína.

K nejzajímavějším turistickým zajímavostem lze počítat pás několika jezer, mezi něž patří například jezero Okoboji známé hojnými populacemi štik, okounů a candátů. Na jeho březích se během celého roku koná řada festivalů. V městečku Cedar Rapids najdeme muzeum založené a spravované československými imigranty. Des Moines každoročně na konci června pořádá mezinárodní festival zasvěcený umění.

Články

Fotky

The Great River Road
Napsat jméno řeky Mississippi je očistec, ale okolí má nádherné
Cedar Rapids