Vermont


Na území státu Vermont, padesátkrát větším než Praha, nalezneme dvakrát méně obyvatel než v českém hlavním městě. Nízká hustota zalidnění slibuje turistům především klid. Užít si ho lze například v lesích Zelených hor a v národním parku Marsh – Billings – Rockefeller National Historic Park.

Vermont slouží jako tranzitní oblast pro cesty z východního pobřeží USA do Montrealu, vede skrze něj několik frekventovaných severojižních dálnic a velký železniční koridor. Pokud si tedy při svých cestách chcete na chvilku odpočinout od ruchu New Yorku, Washingtonu či Bostonu, odskočte si sem. Jednoduše a rychle se dostanete z přeplněných velkoměst do končin, kde americké lišky dávají dobrou noc.

Ticho si vychutnáte třeba při rybaření na jezeře Champlain, ale pozor na jezerní příšeru, jíž tu lidé pozorují již od sedmnáctého století. Zajímavou podívanou je možné vidět i na dně. Můžete se nalodit na člun, který vás zaveze na místa ztroskotání lodí. Posádka potom spustí na dno speciální přístroj, ten potom zprostředkuje pozorovatelům na hladině pohled do vraku. Turisté tak mají možnost vidět jezero Champlain očima podvodních archeologů.

Mimo přírodní zajímavosti nabízí Vermont také pestrou muzejní nabídku. Na vaši prohlídku čekají impresionistické obrazy (Shelburne Museum), hovězí skot (Billings Farm&Museum), zmíněné vraky lodí (Maritime Museum) nebo originální předměty vytvořené místními řemeslníky (Bennington Museum).

Články

Fotky

Burlington, Vermont - Amerika.cz