Kansas


Ve státě Kansas nenajdeme žádné velké hory, nejvyšší vrcholse tyčí pouhých 1231 metrů nad mořem. Kansas se nemůže pyšnit ani žádnouvýznamnou řekou nebo jezerem, voda pokrývá pouze půl procenta jeho povrchu. V tomtostátě se také těžko hledá nějaká zásadní turistická zajímavost. Jedná se otypický zemědělský stát středu USA.

Kdo jede přes Kansas, může se zastavit na velkém dobytkářskémnebo farmářském trhu, ale významnější návštěvní místa, tak jako ve většiněokolních států, tu chybí. Výjimkou je snad jen západní soused Colorado,v němž se nachází světoznámé zimní lyžařské středisko Aspen. Koho tedyomrzí obilné lány Kansasu, může přes hranice vyrazit za sportem.

Kansas, stát slunečnic a Googlu

Zemědělské zaměření státu Kansas lze vyčíst už z přezdívky,kterou se honosí. Zní „Sunflower state“, tedy slunečnicový stát. Hlavním městemje Topeka, která v březnu 2010 symbolicky změnila název. Starosta tehdyvyhlásil, že město se na jeden měsíc bude jmenovat „Google“. Vedení města tímchtělo přilákat firmu, aby si za sídlo jednoho nového projektu vybrala právěTopeku.

Přeci jen ale není slunečnicový stát tak nezajímavý aodříznutý od světa. Prochází tudy totiž slavná Route 66. Silnice dlouhá téměřčtyři tisíce kilometrů vedoucí ze západního pobřeží až k velkým jezerům patřík symbolům Ameriky. Státem Kansas ale prochází jen v jihovýchodním rohuv úseku dlouhém pouhých dvacet kilometrů.

Články

Fotky

Indián
Boot Hill Museum
Kansas City