Colorado

Města: Denver, Aspen


Ke Kolorádu neodmyslitelně patří Skalisté hory – Rocky Mountains. Tohle mohutné pohoří sice prochází dalšími pěti americkými státy, ale nikde jinde není tak velkolepé jako právě tady. Evropané uvyklí porovnávat okem alpského turisty si mohou jen stěží představit souvislý blok kamene délky tří tisíc kilometrů, který jen samotné Colorado ozdobil pětapadesáti čtyřtisícovkami. Přírodní rozmanitost tohoto horského státu je prakticky nevyčerpatelná.

Každé léto zaplaví Colorado miliony rekreantů, horolezců, vysokohorských turistů, cyklistů, vyznavačů rodinné dovolené a rybářů. Skalní příznivci raftingu a kajaků sjíždějí horské bystřiny a samozřejmě i magickou řeku Kolorádo. Jméno jí dali španělští dobyvatelé kvůli nápadně rudé barvě vody způsobené kaly hornin bohatých na železo.

V zimě jsou hory zasypány metry sněhu. Střediska jako Aspen a Vail v pohoří Sawatch Range nebo Steamboat Springs v pohoří Park Range jsou mezi lyžaři ohromně populární. Na jihozápadě nalezneme podivuhodné skalní město Mesa Verde. Kdežto v severozápadním cípu státu zase unikátní naleziště dinosauřích koster Dinosaur Quarry.

 

Videa

Články

Fotky

Jih Colorada ohřívají horké prameny
Průzračná jezera, hluboké lesy... v Coloradu je nádherně
Králem amerických hor je puma
Podzimní příroda ve státě Colorado - Amerika.cz
Obří modrý medvěd se usadil v Denveru
Royal Gorge Bridge: pekelný skluz do propasti
Kdo vyhrál 50. Super Bowl? Bankovní účet televizní společnosti
Dvě skály z Monument Valley
Spruce Tree House v komplexu Mesa Verde
Indiánské stavby v Mesa Verde, stát Colorado
South Park
Colorado National Monument je místo, kde končí zelená Amerika
Aspen
Horseshoe Bend
Mesa Verde: Kamenná vesnice pod převisem
Mesa Verde