Colorado

Města: Denver, Aspen


Ke Kolorádu neodmyslitelně patří Skalisté hory – Rocky Mountains. Tohle mohutné pohoří sice prochází dalšími pěti americkými státy, ale nikde jinde není tak velkolepé jako právě tady. Evropané uvyklí porovnávat okem alpského turisty si mohou jen stěží představit souvislý blok kamene délky tří tisíc kilometrů, který jen samotné Colorado ozdobil pětapadesáti čtyřtisícovkami. Přírodní rozmanitost tohoto horského státu je prakticky nevyčerpatelná.

Každé léto zaplaví Colorado miliony rekreantů, horolezců, vysokohorských turistů, cyklistů, vyznavačů rodinné dovolené a rybářů. Skalní příznivci raftingu a kajaků sjíždějí horské bystřiny a samozřejmě i magickou řeku Kolorádo. Jméno jí dali španělští dobyvatelé kvůli nápadně rudé barvě vody způsobené kaly hornin bohatých na železo.

V zimě jsou hory zasypány metry sněhu. Střediska jako Aspen a Vail v pohoří Sawatch Range nebo Steamboat Springs v pohoří Park Range jsou mezi lyžaři ohromně populární. Na jihozápadě nalezneme podivuhodné skalní město Mesa Verde. Kdežto v severozápadním cípu státu zase unikátní naleziště dinosauřích koster Dinosaur Quarry.

 

Videa

Články