Virginie


Virginie má nejdelší historii ze všech států USA. Angažovala se jak na Jih, tak i Sever, proto její úloha v historii byla velice důležitá. Země nese jméno královny Alžběty I. a stala se první britskou kolonií v Americe. Založili ji roku 1607 v místě dnešního Jamestownu. Indiáni, epidemie, hladomory… to vše znesnadňovalo osadníkům život. Pěstování tabáku však brzy přineslo velké zisky a stát se počal rozvíjet. Kultura a vzdělávací tradice přinesly prestižní instituce William and Mary College ve Williamsburgu.

Kolonie se nikdy nespokojila s britskou nadvládou a ještě než začala válka za nezávislost, objevilo se tu pár rebelů. Mezi nejvýznačnější patřil Georgie Washington a Thomas Jefferson. Virginie se stala sídlem prvního kontinentálního kongresu v roce 1774 a roku 1781 viděla i konečnou britskou porážku u Yorktownu.

Roku 1787 byl zakázán dovoz otroků, ale otroctví zrušeno nebylo. V Roce 1861 se Virginie postavila do čela Konfederace. Po občanské válce, kdy země hodně utrpěla, trvalo hodně dlouho, než se její hospodářství alespoň zčásti obnovilo. Do 1. světové války se zbavila závislosti na produkci tabáku těžbou uhlí, rud a barevných kovů.

Za druhé světové války zaznamenala Virginie hospodářský růst. Stavěly se nové vojenské základny, loděnice..., kde se uplatnilo množství pracovní síly. Největší bohatství je ale v historii Virginie. Nejznámější je asi Williamsburg. Město, které je situováno svým vzhledem do 17. století a památník Mount Vernon. Turisté sem jezdí díky těsnému sousedství státu District of Columbia s hlavním městem Spojených států amerických Washingtonem.

 

Články

Fotky

Hlavní město státu Virginia láká na významné historické památníky, muzea, ale i adrenalin.
LOCKN' Festival 2017
First Landing State Park Beach, Virginie
Nádherné půlnoční jezero u silnice Blue Ridge Parkway v severovýchodní oblasti USA.
Nádherný západ v Horách Modrého hřebene u silnice Blue Ridge Parkway v severovýchodní oblasti USA.
Hnědý medvěd v lesích a horách u silnice Blue Ridge Parkway v severovýchodní oblasti USA.
Tajemný most v mlze na silnici Blue Ridge Parkway v severovýchodní oblasti USA.
Nádherný barevný podzim u silnice Blue Ridge Parkway v severovýchodní oblasti USA
Pentagon - Památník
Pentagon a jeho okolí
Pentagon
Pentagon - arlington hřbitov