Alabama


Průvodce státem Alabama

Na první pohled se Alabama může zdát jako stát chytré horákyně. Není tu nic malé ani velké, oblast neleží ve vnitrozemí, ale vzhledem k velmi krátkému pobřeží v mexickém zálivu se zdá nadnesené i označení za přímořský stát. Nenachází se tu žádné velké hory (nejvyšší bod měří jen 735 metrů) ani rozlehlé vodní plochy či světoznámá města.

Alabama – stát bizarnosti

V něčem ale stát Alabama přece jen vyniká – v počtu míst s neobvyklými, někdy až bizarními atrakcemi. V jedné ulici v Birminghamu vyrostla africká vesnice, v lese u Elberty sochy dinosaurů. V Seale zase stojí Muzeum zázraků. Všude v něm leží na deset tisíc "zázraků", ale nutno přiznat, že většina z nich představuje jen netradiční a nepotřebné předměty pochybné umělecké hodnoty, či přímo odpad. V souhrnu ale jde o netradiční přehlídku lidového umění.

Muzeum fenomenálního atleta Jesse Owense v Danville ničím divné není, ale působí zajímavě z toho hlediska, že sportovec, který pokořil na olympiádě v Berlíně Hitlerovy árijské borce, má muzeum poblíž expozic Hitlerova psacího stroje nebo vůdcova čajového servisu.

Mezi tradičnější magnety můžeme vybrat vesmírné a raketové centrum v Huntsville, krápníkové jeskyně Alabama Caverns a pro příznivce koupání v moři pětaosmdesát kilometrů pláží v okolí města Mobile. Mnohem zajímavější nabídku atrakcí a různých parků nabízí sousední stát Florida.

Videa

Články

Fotky

zapomenuté zavazadlo
Kočka v kufru
Alabama State Capitol