Kentucky


Kentucky má ve světě dobrý zvuk, protože z něj pochází celá řada proslavených produktů, například whisky nebo řetězec rychlého občerstvení specializující se na prodej pochoutek z kuřecího masa. Milovníci dostihového sportu zase znají závodiště, na němž se běhá rovinový dostih Kentucky Derby již od roku 1875.

Přestože se Kentucky má čím chlubit, turisté v okolí radějií míří do států Michigan nebo New York. Přitom ve státě blugrassu, jak se mu všeobecně říká pro velký počet kapel, které se věnují tomuto stylu podobnému country, najdou celou řadu zajímavostí a kontrastů. Je zde velký počet zástupců vysoké zvěře a vůbec nejvíce krocanů v celých Spojených států. Vedle bohaté flory a fauny se tu však nachází také největší ložisko uhlí v USA.

Kentucky - země plná luk

Kdysi dávno bývalo Kentucky součástí sousedního státu Virginia, ale brzy se od něj oddělilo a stalo se plnohodnotným státem. Než se v ní začalo těžit uhlí a rozkvétat automobilový průmysl, pyšnila se oblast spíše přírodními krásami, především okolo řek Mississippi a Ohio a širokých plání, po nichž se proháněla stáda bizonů. Od nich také odvozuje stát své jméno. Kentucky prý v jazyku Irokézů znamená cosi jako "země plná luk".

 

Články

Fotky

Lexington je známý zejména pro své koňské závody. Najdete tady ale také spoustu muzeí, lihovary nebo arboretum.