Plavby lodí z Evropy do Ameriky

Kdo podnikl plavbu napříč Atlantským oceánem na luxusní lodi, má za sebou neskutečně silný emocionální zážitek. Plavba je takové malé dobrodružství na moři, u něhož vám budou dělat společnost dobré jídlo, vybraná společnost, atraktivní služby a nekončící zábava.

Celebrity Silhoutte a kajuta

Takhle vypadají kajuty na lodích Celebrity Cruises. Zdroj: esoplavby.cz

Jak dlouho plavba trvá?

Většina transatlantických plaveb z Evropy do Ameriky začíná v přístavu Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a končí na východním pobřeží Spojených států amerických. Letecky by tato cesta trvala zhruba šest až osm hodin, pokud se chystáte podniknout zaoceánskou plavbu, na vlnách strávíte přibližně jeden týden.

Pobyt na vodě je dle přesného harmonogramu protkán zastávkami v několika světoznámých destinacích. Loď na specifickém místě na část dne zakotví a vy tak máte čas prozkoumat přilehlé části města.

Které lodě spojují Evropu s Amerikou?

Nejvyhledávanější výletní lodě pro cestu přes Atlantik jsou Queen Mary 2 lodní společnosti Cunard Line a Celebrity Silhouette lodní společnosti Celebrity Cruises.

Celebrity Silhoutte

Večerní bazén na horní palubě lodi Celebrity Silhoutte. Zdroj: esoplavby.cz

Loď Queen Mary 2 vám zajistí transfer mezi městem Southampton na jižním pobřeží Anglie a New Yorkem. Plavba ze Southamptonu do Ameriky trvá sedm nocí. Je možné vyplout i z německého Hamburku, v tomto případě musíte připočítat o dvě noci více.

Loď Celebrity Silhouette vás dopraví z přístavu Southampton na jihu Anglie do Fort Lauderdale na Floridě se zastávkami v přístavech Lisabon (Španělsko), Kings Wharf (Bermudy) a Nassau (Bahamy). Celá plavba trvá třináct nocí.

Proč plout přes Atlantik?

Není-li pro vás pobyt v hotelu u moře to pravé ořechové a chtěli byste za krátkou dobu poznat více nových míst, zaoceánská plavba je pro vás jasná volba. Paluba lodi se stane na vybraný počet dnů vaším domovem. Každá uskutečněná plavba je neopakovatelná. Čeká na vás spousta nových zážitků – kulturních, společenských, adrenalinových, odpočinkových i poznávacích.

Queen Mary 2

Loď Queen Mary 2 na širém moři. Zdroj: esoplavby.cz

V závislosti na vaší finanční situaci můžete průběh dovolené ovlivnit nejen volbou pokoje (od klasické kajuty až po luxusní prostorné apartmá s balkónem), ale také množstvím služeb, které budete mít zahrnuto v ceně. Ať už se chcete skvěle pobavit s přáteli nebo si jen užít romantické chvilky se svou milovanou polovičkou, program je připraven pro každého. A když si svůj palubní lístek, typ stravování a další doplňkové balíčky služeb zakoupíte v předstihu, ušetříte nemalé peníze.

Na co se můžete těšit?

Unikátní pobyt na luxusní zaoceánské lodi s nekonečnými možnostmi vyžití pro děti i dospělé.

Poznáte mnohem více míst z jiného pohledu. Některé lodě dokonce nabízí online přenos z kapitánské kabiny.

Překrásné výhledy z lodi na nekončící oceán.

Nezapomenutelné východy a západy slunce za obzorem. Paprsky dopadající na vodní hladinu dokreslují typickou přírodní scenérii.

Česky hovořící delegáti jsou vám plně k dispozici, abyste prolomili případnou jazykovou bariéru.

Nákupy zboží a dárků za výhodnější ceny v duty free obchodech.

Co vás čeká na lodi Queen Mary 2?

Na luxusní zaoceánské lodi Queen Mary II, která je schopna přepravit 2961 cestujících a 1178 členů posádky, se rozhodně nudit nebudete! Pro pasažéry je od rána do večera připraven pestrý program.

Jídlo na lodi Queen Mary

Na lodi Queen Mary 2 je profesionálně vyškolený personál. Zdroj: esoplavby.cz

Kultura – kromě velkolepých divadelních představení na světové úrovni v divadle Royal Court Theatre je pro vás připraveno také mnoho hudebních a tanečních vystoupení v soukromých barech. Nesmíme zapomenout ani na 3D kinosál.

Tanec – využijte největší taneční sál na moři Queens Room a zavzpomínejte na své taneční lekce na některém z pořádaných plesů pod taktovkou živého orchestru. Pro mladší generaci je připraven noční klub G32 s diskotékou a exkluzivními DJs, kteří budou hrát jednu taneční písničku za druhou.

Planetárium – vydejte se na virtuální procházku vesmírem. Planetárium s pohodlnými sedačkami na lodi Queen Mary 2 je vám plně k dispozici.

Knihovna – přes 8000 knih a časopisů na vás čeká v největší knihovně na moři.

Zvířata – Cunard Line jako jediná na světě povoluje přepravovat domácí mazlíčky. Váš pejsek nebo kočička tak může cestovat s vámi.

Jídlo – na palubě najdete několik různých restaurací, barů i kaváren se světovou i specificky zaměřenou kuchyní. Lahodný šálek kávy či prvotřídní speciality si vychutnáte po celý den s výhledem na oceán.

Sport – pro sportovní nadšence je k dispozici sportovní hřiště, pět bazénů, golfový simulátor, shuffleboard, taneční lekce, fitness centrum, pilates, jóga anebo spinning.

Nákupy – na lodi Queen Mary 2 se rovněž nachází menší nákupní centrum s mnoha obchůdky. Pro sebe a své blízké vybírejte suvenýry, dárky, knihy, šperky anebo značkové oblečení. Jestliže chcete zkusit své štěstí, můžete to roztočit v kasinu Empire Casino.

Odpočinek – relaxujte ve wellness centru Canyon Ranch SpaClub, kde na vás čeká spousta různých procedur a masáží.

Zábava na lodi Queen Mary 2

Jazzový večer v klubu na lodi Queen Mary 2. Zdroj: esoplavby.cz

Co vás čeká na lodi Celebrity Silhouette?

Obrovská výletní loď Celebrity Silhouette pojme 2886 cestujících a 1250 členů posádky. Pojďme si blíže představit aktivity, kterými loď disponuje.

Kultura – Každý den jsou pro dospělé i děti připraveny bohaté animační programy. Divadlo, kino, galerie i knihovna, každý si zde najde svůj oblíbený druh zábavy.

Tanec – Pohupovat se v rytmu hudby můžete nejen na diskotéce, ale také v několika barech s tanečním parketem.

Jídlo – Mlsný jazýček na lodi Celebrity Silhouette uspokojíte ve více než deseti restauracích. Každá z nich vám nabídne jiné vytříbené pokrmy od steaků, přes středomořskou kuchyni až po grilované speciality.

Nápoje – Pro zahnání žízně přijde vhod celkem 13 různých podniků, včetně molekulového baru, ledového baru a luxusní vinotéky. Chcete-li vyzkoušet od každého něco, vyplatí se investovat do některého cenově výhodného nápojového balíčku s neomezenou konzumací vybraných alkoholických i nealkoholických nápojů po celou dobu plavby.

Sport – Pro aktivní odpočinek je možné využít multifunkční sportovní hřiště, dva klasické bazény, jeden vnitřní bazén s posuvnou střechou, dráhu na jogging, minigolf a fitness centrum s lekcemi aerobicu, pilates, zumby nebo jógy.

Internet – Nemusíte se bát, že byste byli na lodi Silhouette odříznuti od světa. Se službou Xcelerate Wi-Fi máte neomezený přístup k vysokorychlostnímu internetu. Své zážitky z cest tak můžete kdykoliv sdílet online se svými přáteli prostřednictvím smartphonu, tabletu nebo notebooku.

Fotograf – Na palubě je vám k dispozici profesionální fotograf, který může zaznamenat všechny důležité momenty vaší plavby. Pokud budete chtít, vyfotí vás i ve svém fotografickém ateliéru.

Herny – Máte-li jako koníček sázení, v kasinu si přijdete na své. Pro vášnivé hráče nechybí na lodi Celebrity Silhouette ani hrací automaty a karetní místnost.

Odpočinek – Vyzkoušejte wellness centrum Canyon Ranch SpaClub se širokou nabídkou služeb. Vybírejte z klasických či asijských masáží a procedur specializujících se na hydroterapii, aromaterapii a akupunkturu. Relaxovat lze rovněž v sauně, vířivce, soláriu a tureckých parních lázních.

Krása – O celé vaše tělo bude skvěle postaráno v kosmetickém salónu. Svůj pobyt na moři si můžete zpříjemnit na manikúře, pedikúře nebo u kadeřníka.