New York City


New York byl nazačátku 20. století jedním z nejnebezpečnějších měst a ještěv 80. letech se vůbec nedoporučovalo navštěvovat Bronx, Harlemnebo jezdit nočním metrem. Dneska už je tahle tvář New Yorkupřítomná jenom ve spoustě filmů, které se tady natočily.Současný New York je zřejmě nejbezpečnějším velkoměstem v USA, pulzuje kulturou a životem a rozhodně stojí za to se sempodívat.

Manhattan: Průvodce čtvrtí

Mrakodrapy na Manhattanu

Typický letní výjev, který zažijete jen na Manhattanu. Zdroj: Bigstockphoto


Bronx: Průvodce čtvrtí

Bronx

Panorama čtvrtě Bronx v NYC. Zdroj: Bigstockphoto

5nejzajímavějších míst v New Yorku

 • Metropolitan Museum of Art – Asi nejslavnější muzeum z té spousty galerií a muzeí, které v NYC najdete. Říká se mu také "the Met" a v jeho útrobách můžete klidně brouzdat několik dní. V početných uměleckých sbírkách tu totiž mají zmapované staré Řecko, Řím, Japonsko, Egypt ale také umění Afriky a Jižní Ameriky.
 • Times Square – Pulzující křižovatka mezi Broadway a 7. Avenue, kde kromě největší LED cedule na světě bliká spoustu neonů a světel. TimesSquare je esencí ruchu, která oslní úplně každého.
 • Central Park – Hřiště New Yorku, plíce New Yorku, prostě 340 hektarů stromů, jezírek, cestiček a trávy, která je v neustálém obležení odpočívajícíh newyorčanů. Park v srdci Manhattanu nabízí dokonce speciální tiché zóny, kde vás nebude nikdo rušit. A je tady také kousek, pojmenovaný Strawberry Fields, kde najdete pomníček Imagine Johnu Lennonovi.
 • Empire State Building – Asi nejslavnější mrakodrap New Yorku ve stylu art deco můžete navštívit i v noci. Je o tevřeno do dvou do noci, každý den v roce. Můžete vyjet až úplně nahoru, ale to jen za příplatek. Výhled za standartní cenu ale úplně stačí.
 • Statue of Liberty – Socha Svobody je symbolem New Yorku a nepodívat se sem by byl hřích. Na ostrov se dostanete jen placenými trajekty, ze kterých je na sochu i celý New York úžasný výhled.

Ubytování vNew Yorku – kde ho sehnat?

Abyste si New Yorkužili naplno, ubytujte se tak v centru, jak vám to vaše peněženkadovolí. Ubytování v New Yorku je samozřejmě nejdražší naManhattanu. Při výběru hotelu nebo hostelu dejte na recenze nainternetu a rozhodně nekupujte to nejlevnější, protože o štěnicea pokoj s desteti zpocenými baťůžkáři nikdo nestojí. Pokudtrváte na bydlení na Manhattanu, nejlevnější a zároveň pěknéseženete za cca 900 Kč/osobu/noc.

Zkusit můžetetřeba tyto levné hotely v New Yorku (Manhattan):

 • Hotel Alexander
 • Financial District Appartement
 • Thompson Les Hotel

Nebotyhle levné hotely v New Yorku (Long Island):

 • Hotel Ramada
 • Hotel Quality Inn

Inspiraci a recenze hotelů, stejně jako nejlepší ceny, najdete nainternetu. Ubytování v New Yorku si rozhodně zařiďte předcestou – je to nejlevnější a nejpohodlnější. Weby, kterébyste určitě měli prozkoumat jsou www.booking.com,www.priceline.com,www.hotwire.coma www.tripadvisor.com.Nechcete se zaobírat hledáním hotelů a letenek? Zájezdy do New Yorku jsou dobrou volbou, pokud senechcete o nic starat.

NewYork: Doprava, restaurace, nákupy, bary

Přinávštěvě New Yorku si rozhodně pořiďte New York CityPass –ušetříte téměř polovinu na ceně vstupného do nejnámějšíchnewyorských atrakcí. V rámci této turistické průkazky můžetevystoupat na Empire State Building, zajet si k soše Svobody, jít doMetropolitního muzea, Muzea americké hiostorie i Muzea moderníhoumění.

 • Doprava v New Yorku – nemějte strach z největšího metra na světě – díky 486 stanicím se metrem dostanete rychle téměř kamkoli. Jízdné (i na autobusy a tramvaje) se kupuje prostřednictvím MetroCards. K New Yorku patří také kravaťáci na kole, žluté taxíky nebo linka trajektu Staten Island Ferry, která je zadarmo (a se super výhledem!).
 • Bary v New Yorku – v módě jsou tzv. Speakeasy bary – bary za neoznačenými dveřmi, které najdete jen na doporučení. Pokud chcete zažít opravdový New York, zapomeňte na turistické podniky a zajděte třeba do speakeasy baru The Raines Law Room.
 • Jazz v New Yorku – jít do Harlemu na jazzový koncert patří k TOP zážitkům z New Yorku. Zkuste třeba klub Lenox Lounge, který funguje už od roku 1939.
 • Klasická americká restaurace – lavicové boxy, koženkové sedačky a servírky se jmenovkou, která vám dolévají kafe. Klasikou je třeba Tom’s Restaurant na Broadwayi, kde se natáčel sitcom Seinfeld.
 • Nákupy v New Yorku – ve městě originální módy se zblázníte z příromnosti brutálně levných outletů. Jedním takovým je Century 21 naproti Ground Zero. Odnesete si super kousky věhlasných značek za směšné ceny.

Videa

Články