District of Columbia


Je to jen malá tečka na mapě USA, ale velký symbol pro celou zemi. Území, na němž se rozprostírá hlavní město Spojených států amerických. District of Columbia, nejmenší ze států USA. S Washingtonem se územně stoprocentně kryje, jinými slovy ve státě District of Columbia najdeme město Washington a nic víc.

Washington patří k městům, která vznikla takříkajíc na zelené louce. Jeho naplánováním a vybudováním byl pověřen původem francouzský architekt Pierre Charles LEnfant. Na hranici států Maryland a Virginie vytvořil unikátní zástavbu, která se soustředí především okolo správních budov státního aparátu.

Příroda ve státu District of Columbia

Mluvit o přírodě ve státě tvořeném pouze jedním městem zní trochu zvláštně, nicméně v případě Washingtonu nelze hovořit o typickém, smogem sužovaném, přecpaném severoamerickém velkoměstě. Architekt LEnfant jej naplánoval tak důmyslně, že nebylo třeba v něm stavět mrakodrapy. Mimo to na takové budovy ani není prostor, aniž by se musel zbourat Bílý dům, Kapitol či jiná významná stavba.

Ačkoliv tedy District of Columbia nemá venkov, dá se v něm odreagovat v obklopení zelení. Jde to například v Národní botanické zahradě, v Parku druhé světové války nebo ve Wangali Gardens v okolí MacMillanova vodního rezervoáru.

Washington
Washington, D.C. Na kopci zvaném Capitol Hill se pravidelně schází americká vláda i zákonodárný kongres.
Zdroj: ESO travel

Videa

Články