Velká jezera

Kam se vydat v této oblasti?

Oblast velkých jezer s asi nejznámějším jezerem ležícím na okraji státu Michigan – odtud Michiganské jezero, se řadí mezi nejkrásnější místa na zemi. Nedotčená krajina v pohraniční oblasti mezi Spojenými státy a Kanadou přitahuje každoročně tisíce turisté. Těsně v sousedství leží stát Minnesota hraničící se spodní částí Hořejšího jezera, které je známo svým nádherným a romantickým okolím, kde se můžete procházet ve ztichlých hvozdech a poslouchat zvuky noční přírody.

Více na jih se rozkládá stát Illinois. I ten je odloučen od civilizace. Od té hlučné a uspěchané společnosti, která nás pohání stále kupředu. I na něm se podepsala nezapomenutelná atmosféra Velkých jezer, stejně jako na státě Indiana ležícím opodál.

Charakter mnoha federálních států dodnes určují němečtí a skandinávští přistěhovalci. Typickým příkladem malého státu, na kterém se podepsali lidé, kteří se rozhodli změnit svůj život a odstěhovat se do nového světa, je Wisconsin.

Jediným trochu „postiženým“ místem, kde se usídlila industrializace a kam se také přestěhovalo větší množství lidí za pracovními příležitostmi, se stal stát, o kterém ale zcela jistě nemůžeme říct, že by byl špinavý a přeplněný jako ostatní americká města. Jeho umístění rozhodlo o jeho budoucnosti. Proto se stalo Ohio průmyslovým městem, jehož tradiční odvětví byla zcela potlačena.