Pensylvánie


Stát Pensylvánie patří do severovýchodníčásti Ameriky, vyhledávané oblasti pro cestování po USA. Lákavý je i pro místní,takže ačkoliv Pensylvánie zdaleka nepatří mezi největší státy co do rozlohy, jev rámci celé země šestá nejlidnatější. Může za to rozvinutý strojírenskýprůmysl, který poskytuje spoustu pracovních míst.

Turisty lákají především okrajestátu Pensylvánie. Na západě Erijské jezero a Pittsburgh, na východě zasePhiladelphia a hlavní město Harrisburg. Navzdory průmyslovému charakteru státu alenávštěvníci rádi poznávají přírodu, třeba v loveckých oblastech nebo přirybaření a plavbách pořekách a jezerech, například v okolí ostrova LighthouseIsland.

Pittsburgh a Filadelfie, nejzářivější hvězdy pensylvánského nebe

Město Pittsburgh známe díkyocelárnám a výkonům místních hráčů amerického fotbalu a ledního hokeje, meziněž svého času patřili třeba Jaromír Jágr, Martin Straka nebo Jiří Šlégr. Z velképopularity se město těší i mezi českými studenti, kteří v hojném počtunavštěvují místní univerzitu a po večerech si vychutnávají pohledy na řeku s desítkamipěkných mostů.

Filadelfie je největší, nejslavnějšía s jedním a půl milionem obyvatel také nejlidnatějším městem státuPensylvánie. Více lidí na území USA žije pouze v New Yorku, Los Angeles,Chicagu a Houstonu. Na konci osmnáctého století byla dokonce po deset lethlavním městem USA. Nejvyšší představitelé země tu také sepsali ÚstavuSpojených států a Deklaraci nezávislosti.

 

Videa

Články