Fiesta San Antonio

Multikulturní mix plný starých mexických tradic, vzdání holdu padlým vojákům v Texaské válce a spousta kulturních zážitků. Dubnová Fiesta San Antonio je veselá akce s více než 125letou tradicí.
Fiesta San Antonio
Spousta tradičního jídla a nápojů nesmí na texaskomexické akci chybět.
Zdroj: Fiesta San Antonio

Texas je dnes jedním ze států, které mají kvůli velkému počtu volitelů velký velký význam pro volbu prezidenta. Není to ovšem tak dávno, co patřil Mexiku. V první polovině 19. století vyvrcholily snahy Texasanů o osamostatnění. Nejkrvavější řeže, které rozhodly o tom, že se dnes druhý nejlidnatější stát (28 milionů obyvatel) USA osamostatnil a následně připojil do této země, se odehrály u Alama a řeky San Jacinto.

Roku 1891 skupina žen uspořádala průvod, při němž si tuto tragédii lidé připomněli, zavzpomínali na padlé, ale zároveň se veselili a sledovali květinami ozdobené vozy. Stalo se tak v San Antoniu, druhém největším městě Texasu.

Nyní se v celém San Antoniu koná 11 dnů ve druhé polovině dubna na 100 akcí spojených s festivalem, které navštíví celkem více než 3,5 milionu lidí (celé San Antonio jich má 1,4 milionu).

Státy: 
Města: 
Autor: Jan Švestka Út, 02/21/2017 - 02:20

Zájezdy do této oblasti

Velké jižní dobrodružství

Velké jižní dobrodružství – Texas, Nové Mexiko, Arizona

již od
79 990,-