Seattle


Seattle

Nejlidnatější město amerického severozápadu. Zdroj: Bigstock.com

Průvodce městem Seattle

Podívat se do Spojených států a vynechat při tom Seattle, to by byl učiněný hřích. Smaragdové město, jak se Seattlu od 80. let přezdívá pro množství zeleně v něm, stojí za pozornost, a to z mnoha důvodů. Třeba už proto, že je pověstné vysokou měrou konzumace kávy nebo tím, že zde vznikl hudební styl grunge, společnosti Boeing, Amazon či Microsoft. Co ještě je na Seattlu tak lákavé? 

Zajímavá místa města Seattle – TOP 5

Space Needle

Vysoká rozhledna s restaurací k Seattlu neodmyslitelně patří už od 60. let, kdy vznikla k příležitosti Národního festivalu (National Fair). Rozhledna ční do výšky 184 metrů a je skutečnou dominantou města i jednou z nejvýznamnějších atrakcí na severozápadním pobřeží USA. Ve výšce 160 metrů je umístěna vyhlídková terasa, ve výšce 152 metrů najdeme i obchod se suvenýry a restauraci. Prohlédnout si Seattle právě ze Space Needle patří k povinnostem každého návštěvníka!

Pike Place Market

Dvoupatrové tržiště, na němž seženete nejrůznější druhy ryb, masa, ovoce, zeleniny, i místo, kde se dá posedět v příjemné hospůdce nebo si pochutnat na nějaké delikatese v místní rybí restauraci. Na tržišti své dobroty standardně nabízí přes 100 farmářů a atmosféru dokreslují skoro dvě stovky umělců s hudebními nástroji. Pike Place Market svému účelu slouží už od roku 1907 a obliba tohoto místa rozhodně neklesá. Návštěvníci si zde pokaždé užívají nezapomenutelnou atmosféru.

Seattle Center

To nejdůležitější z celého města se pochopitelně nachází v jeho středu, tedy ve čtvrti Downtown. Tu naplňuje krásná historická zástavba z 19. století s typickými červenými cihlami. Důležitým místem Seattle Center je Pioneer Square, na němž vizuálně vyčnívá totem odkazující k Indiánům, kteří zde kdysi žili, a dva bloky od Pioneer Square lze spatřit první mrakodrap na světě – Smith Tower z roku 1914 vystavěný z bílých terakotových cihel.

K centru neodmyslitelně patří spousta restaurací, klubů, barů, obchodů a galerií. 

Underground Tour

V Seattlu rozhodně nemusíte zůstávat nohama na zemi – vydejte se třeba pod ni. Přidejte se k výpravě do podzemí a zhlédněte starobylé části původního Seattlu, který v roce 1889 zničil ohromný požár a jehož trosky byly nadobro pohřbeny novou zástavbou. 

International District

Všem prahnoucím po exotice každý místní doporučí International District, japonskou a čínskou čtvrť, která nabízí buddhistický chrám, stylové restaurace s celou škálou více i méně známých lahůdek či muzeum Wing Luke Asian Museum, v němž návštěvníci najdou expozici asijského a tichomořského 19. století. 

Kde sehnat ubytování v Seattlu

Ubytování v Seattlu poblíž centra není úplně nejlevnější záležitostí, proto je lepší najít si nějaké opodál a do centra (nebo kamkoli jinam) se vždy dopravit hromadnou dopravou. Na místní poměry levné ubytování najdete například zde:

Další možnosti levnějšího ubytování najdete například zde:

Seattle – doprava, restaurace, další atrakce

Co ještě budete v Seattlu potřebovat? Určitě informace o tom, jak se pohybovat po městě, kde se dobře najíst a na co se nezapomenout podívat.

Doprava - nejjednodušším způsobem, jak se přepravovat v Seattlu, je využít hromadnou dopravu. Za lístek do městského autobusu (Metro Transit) zaplatíte 2,50 dolaru ve špičce (6-9 hod. a 15-18 hod.), v ostatních časech 2,25 dolaru. Chcete-li na trase přestupovat, musíte mít ORCA kartu, která vám to umožní, zaplatit za ni však musíte 5 dolarů ještě k ceně za lístek. 

Autobusy jezdící delší trasy (Sound Transit) vás dovezou v rámci okresu i za jeho hranice - za 2,5 a 3,5 dolaru.  Další způsobem je Link Light Rail, železnice vedoucí mezi Westlake Center a letištěm Sea-Tac. Za jízdu zaplatíte od 2 do 2,75 dolarů podle vzdálenosti, kterou chcete ujet. Ti odvážlivější se mohou do města vydat i autem, mimo dopravní špičku se dá provoz obstojně zvládnout. Pozor si však dejte na špatné parkování, to je zde trestáno velmi vysokými pokutami. 

Restaurace – míst, kde se dá dobře najíst, je v tomto městě požehnaně. Záleží na tom, na co máte zrovna chuť nebo co byste chtěli vyzkoušet. Americká, indická, čínská, evropská restaurace, pizzerie… Cokoli, na co si vzpomenete, v Seattlu najdete. Vždy je na blízku místo, kde vám podají skvělou snídani, oběd, svačinku nebo večeři. 

Muzea v Seattlu – v muzeích v Seattlu můžete obdivovat ledacos od skla a klasického umění přes průmysl a letectví až po zajímavosti z policejní oblasti nebo objekty určené dětem. 

Prohlídky a výlety – nevíte přesně, kam se vydat? Připojte se k některé z výprav, například za jídlem, čokoládou, dobrým vínem a přírodními krásami nebo se vydejte na prohlídku města na segwayi společně s dalšími zvědavci.

Videa

Články

Fotky

Mount Rainier - nejnebezpečnější sopka USA
Zátoka u města Seattle ve státě Washington
Leninovu sochu místní zdobí světýlky
Leninova socha v americkém Seattlu
Pohled z Obřího kola milují v Seattlu už 5 let
Pohled na mrakodrapy v městě Seattle, Washington - Amerika.cz
Večerní panorama města Seattle, stát Washington - Amerika.cz
Kavárny Starbucks startovaly v Americe v Seattlu
Žvýkačková stěna v americkém městě Seattle
Seattle a Space Needle
Zakladatele Starbucksu
Původní logo společnosti Starbucks
Současné logo Starbucks
Blonďatá baristka v kavárně Starbucks
Jen v Číně je cca 1 700 poboček kavárny Starbucks!
Seattle